Elevii noştri îşi continuă misiunea de Educatori pentru Sănătate prin activităţile desfăşurate în licee, în cadrul proiectului „Învăţaţi să ajutaţi”. Liceenii Colegiului Tehnic „Miron Nicolescu” au participat cu entuziasm la activităţile de prim ajutor desfăşurate de echipa noastră de voluntari, formată din elevi ai claselor I B – AMG  și II D – AMG, pregătiți de  prof. Raluca Brad și prof. Daniela Vlădescu.

Cu acest prilej, a fost prezentată oferta educațională a școlii, tehnici de acordare a primului ajutor în cazul victimei inconștiente, în cazul obstrucționării căilor aeriene, hemoragiilor, arsurilor, entorselor, luxațiilor și fracturilor.

Elevii  de liceu, din anii terminali, au arătat un real interes față de activitățile pe care elevii noștri le-au pregătit.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 70

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes