Tot vineri, 28 noiembrie 2014, o altă echipă de voluntari a şcolii noastre, a prezentat tema „Măsuri de prim-ajutor în urgenţe” elevilor  Colegiului Naţional ,,Octav Onicescu”. A fost o ocazie de a le prezenta liceenilor oferta educaţională a şcolii noastre şi de a-i ajuta pe cei interesaţi să urmeze cariera de asistent medical în orientarea profesională.
Au făcut demonstraţii elevele noastre de la calificarea AMG: Săvuica Nicoleta, Despa Nicoleta, Despa Ionica, Preda Georgiana, Grahcea Mirela, sub coordonarea prof. Radu Simona, prof. Mirela Avram si prof. Alina Ionita. 

 {gallery}2014/masurideprimajutor{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 95

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes