Îți dorești să faci un stagiu de instruire clinică de scurtă durată, într-o țară aleasă de tine?

Spitalele din Europa își deschid porțile, prin programul European Nursing Module (ENM), iar Școala Postliceală Sanitară Carol Davila vă invită marți, 01 noiembrie, sala A1 (sediul Viitorului), ora 13.00 să aflați informațiile necesare înscrierii în acest program. Tot atunci colegii voștri din anul II, Angelo Pătrașcu, Laura Buruiană, Camelia Grădeanu, Sorana Oancea și Lidia Macuc, beneficiari ai programul ENM în luna octombrie 2016, vă vor împărtăși experința lor din stagiile de instruire clinică din Suedia, Belgia și Spania.

Modului European de Nursing (European Nursing Module – ENM) este o rețea profesională, autonomă ce desfășoară schimburi de experiență pentru elevii și studenții școlilor membre. Pe parcursul fiecărui an școlar se organizează 3 schimburi, în lunile octombrie, martie și mai, pentru o perioadă de 2 săptămâni.

Școala Postliceală Sanitară Carol Davila este membră a ENM din anul 1999, fiind prima școală sanitară din România ce a aderat la modul, iar în 2004 a organizat la București prima Conferință ENM din România.

Larisa Bănică, Coordonator Proiecte Internaționale 

calendar_activitate_enm_2016-2017.pdf

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 167

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes