În urma tragerii la sorți pentru tombola organizată de compania ARTIGUM Management, dorim să aducem la cunoștință câștigătorul marelui premiu. HĂIDĂUȚU FIVI, elevă în anul III H, calificarea asistent medical generalist, a câștigat un weekend gratuit în stațiunea Sinaia. Felicitări!

Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” a demarat în acest an școlar parteneriatul cu firma Artigum Management, în vederea asigurării unui loc de muncă în Germania pentru elevii noștri, la finalul celor trei ani de studii. Parteneriatul prevede: realizarea unui curs de limba germană gratuit; burse de studiu pentru elevii participanți la curs, care au rezultate foarte bune pe perioada anului școlar; stagii de practică în Germania, la căminele pentru vârstnici sau spitale.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 139

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes