Bianca BradUn asistent medical trăieşte în cariera sa şi momente de bucurie, de împlinire, dar şi de întristare, alături de pacienţii pe care îi îngrijeşte sau familiile lor. Elevii noştri au stat astăzi faţă în faţă cu mama unei fetiţe a cărei viaţă a sfârşit chiar înainte de a se naşte.
Frumoasă, fragilă, puternică, harismatică, actriţa Bianca Brad ne-a atins sufletele astăzi cu propria ei poveste de viaţă. Durerea pierderii fetiţei sale a ajuns astăzi la noi sub forma unei lecţii de viaţă predată cu zâmbetul pe buze. Emma Nicole a lasat un dor nesfârşit în inima Biancăi, dar i-a dat totodată puterea de a întări sufletul a mii de mame care trăiesc aceeaşi durere. „Fiţi sensibili, fiţi empatici, faceţi-vă timp, căutaţi cuvinte potrivite să alinaţi durerea unei astfel de mame şi vă va fi recunoscătoare toată viaţa” a fost sfatul Biancăi pentru viitorii asistenţi medicali.
Puteţi citi mai multe despre poiectul Asociatiei E.M.M.A.  pehttp://www.organizatiaemma.ro/

{gallery}2014/scoalaaltfelaprilie/bianca{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 295

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes