Elevii Liceului Teoretic Hyperion au fost astăzi gazde pentru echipa școlii noastre formată din prof. Cristina Costache, prof. Anca Mihai și elevii Gelu Costache anul II B calificarea balneofiziokinetoterapie și recuperare, Andra Panait anul IF, Angelo Pătrașcu I F, Liliana Bădulescu IIIC AMG, Octavian Balas IIIF de la calificarea asistent medical generalist. Cu acest prilej a fost prezentată oferta educațională a școlii, tehnici de acordare a primului ajutor în cazul victimei inconștiente, în cazul obstrucționării căilor aeriene, în cazul hemoragiilor,arsurilor și în cazul entorselor, luxațiilor și fracturilor. Sala de sport a liceului unde s-a desfășurat activitatea noastră s-a dovedit neîncăpătoare pentru elevii și profesorii entuziști și dornici de a participa la acest eveniment. Ne bucurăm că suntem atât de așteptați aici și revenim an de an cu mult drag.

Prof. Cristina Costache

{gallery}stories/2016/liceulhyperion{/gallery}

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 449

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes