“Mă leg cu trup şi suflet, în faţa lui Dumnezeu şi faţă de această adunare, că-mi voi petrece viaţa în cinste şi că voi practica profesiunea mea cu loialitate.   Mă voi feri de tot ceea ce este rău şi dăunător şi nu voi întrebuinţa şi nu voi da cu bună ştiinţă vreun leac vătămător.   Voi face tot ce stă în putinţa mea spre a păstra şi a ridica drapelul profesiunii mele şi voi ţine în taină tot ceea ce mi se va încredinţa, precum şi tot ce voi afla din treburile familiale în timpul profesiunii mele.   Mă voi devota celor pe care îi îngrijesc.”

FLORENCE NIGHTINGALE

Felicitari! Va Multumim si va uram Succes !!!

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 124

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes