Proiectul „Învățați să ajutaţi!”  a ajuns  și la Liceul Teoretic „Marin Preda” din București, marti, 17 martie a.c. Elevii liceeni, prezenţi în număr mare, s-au implicat în activităţile de prim ajutor, vădit interesaţi să afle tehnici şi informaţii noi. Prof. Andreea Csolti a prezentat oferta educaţională a școlii noastre, iar profesoarele  de nursing Cristina Costache și Mihai Anca  au coordonat echipele  de elevi  voluntari din clasele II F și II G AMG ai  Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, care au prezentat diferite tehnici de acordare de prim ajutor. 

{gallery}stories/2015/liceul_marin_preda{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 197

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes