Spitalul Clinic de Urgență Bagdasar-Arseni este din nou gazda schimbului de experiență realizat între elevii Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” și studenți din Norvegia, Olanda, Elveția Anglia, Belgia și Spania.

Săptămâna aceasta, grupele de elevi, coordonate de prof. Mirela AVRAM, au observat procesele de îngrijire desfășurate pe secții, au interacționat cu asistenții medicali și pacienții, ajungând să afirme la sfârșitul fiecărei zile că experiențele trăite au fost plăcute și interesante.

Felicitări elevilor noștri pentru implicare și dăruire!

Mulțumim doamnei director de îngrijiri, Ana MAREȘ, pentru tot sprijinul acordat!

Vom reveni cu impresiile participanților.

 

Prof. Raluca BRAD

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 216

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes