Miercuri, 18 octombrie, Spitalul Clinic de Urgență Bagdasar-Arseni a fost gazda schimbului de experiență realizat între elevii Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” și studenți din Suedia, Belgia și Elveția. Echipa noastră a fost formată din: Alina Cojocaru (III L – AMG), Diana Dulgheru (I M – AMG) și Dumitrița Beatrice Amariei (I K – AMG), sub coordonarea prof. Mirela Avram.

Activitățile au avut loc pe secțiile ATI și Neurochirurgie II. Grupele mixte de elevi au observat procesele de îngrijire desfășurate pe secții, au interacționat cu asistenții medicali și pacienții, ajungând să afirme la sfârșitul zilei că experiențele trăite au fost plăcute și interesante. Au desfășurat activități de îngrijire alături de asistenții de pe secție și au participat la pregătirea și execuția unor investigații paraclinice: ecografie și EEG.

Mulțumim doamnei Director de îngrijiri ANCA MAREȘ pentru tot sprijinul acordat!

 

Prof. Mirela Avram

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 311

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes