Doina Cristina Ioniță (clasa II N – AMG), elevă a școlii noastre, participantă la cel de-al treilea schimb de experiență European Nursing Module, din acest an școlar, ne-a relatat despre ultimele zile petrecute în Berna (Elveția):

„Primele trei zile din a doua săptămână de experiență clinică în Elveția le-am petrecut la Privatklinik Linde din Biel, un spital privat ce oferă servicii medicale de calitate, având o capacitate totală de 100 pacienți. Am putut observa și participa la activitățile uzuale ale asistentului medical și am urmărit atitudinea acestuia în relația cu pacientul.                                         

A fost o experiență extrem de utilă pentru a descoperi o altă cultură organizațională și concepte noi privind îngrijirea pacientului.

Sfârșitul săptămânii este dedicat activităților zilelor internaționale ale universității, unde vom avea ocazia de a participa la seminarii și sesiuni științifice.”

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 86

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes