Prima săptămână din Programul de mobilitate Erasmus+ desfășurat la Riga, în Letonia, a fost plină de activități pentru echipa noastră numeroasă. Elevii noștri s-au integrat de la o zi la alta tot mai bine în echipele din spitalele unde se derulează stagiul clinic. Au putut observa și analiza asemănările și deosebirile dintre modul de lucru din țara gazdă și din România, au interacționat cu pacienții și cu cadrele medicale. De asemenea, au avut și program liber și s-au bucurat de excursii și vizite la obiective turistice. Urmează o altă săptămână plină de experiențe diverse!

 

Prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 88

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes