O zi rece de octombrie s-a transformat într-o zi plăcută de căldură în mijlocul oamenilor pe care i-am întâlnit la Spitalul Clinic de Urgență Bagdasar-Arseni. Alături de noi au fost astăzi doamna director de îngrijiri Anca Mareș și personalul medical și administrativ.

Elevele de la calificarea asistent medical generalist – Alina Cojocaru din clasa II L, Elena Bușilă din clasa II H, Iulia Dumitru, clasa I H, coordonate de prof. Mirela Mărioara Avram au fost ghizii care au ajutat studenții din Spania și Belgia să interacționeze în toate activitățile desfășurate astăzi în spital.

Laboratorul Gamma Knife, laboratorul de angiografie, secțiile Cardiologie, Recuperare Neuromusculară, Chirurgie Plastică, Microchirurgie Reconstructivă, Ortopedie și Traumatologie, Neurochirurgie Stereotactică și Funcțională au fost prezentate și explicate de asistenții șefi sau de medicii specialiști. Ziua de astăzi a fost o încântare pentru oaspeții noștri.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 156

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes