Elevele noastre Lidia Macuc și Sorana Oancea au început ieri experiența ENM (European Nursing Module) în Spania la Universidad Francisco de Vitoria din Madrid. Au fost întâmpinate ieri de studenții universității spaniole, fiind împreună cu un grup de studenți din Belgia. 

Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” este printre puţinele şcoli care oferă elevilor posibilitatea interacţiunii cu studenți din alte ţări, fie prin participarea la schimburile de experienţă, fie prin contactul pe care îl realizează cu studenţii în timpul activităţilor din şcoală. Activitățile internaționale sunt coodonate de către Comisia de proiecte şi parteneriate internaționale, care include mai multe activităţi cu specific internațional. Cea mai importantă activitate este conturată de Modulul European de Nursing (ENM), școala noastră fiind prima școală din România care a devenit membru al modulului, încă din anul 1999.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 127

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes