În perioada 13 – 14.03.2017, Spitalul Clinic de Urgență Bagdasar-Arseni a fost gazda schimbului de experiență realizat între elevii Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” și studenți din Spania, Norvegia și Elveția.

Activitățile au început cu o scurtă vizită  a Laboratoarelor Gamma Knife și Angiografie și au continuat pe secțiile ATI și Neurochirurgie II.

Grupele mixte de elevi, coordonate de prof. Mirela Avram, au observat procesele de îngrijire desfășurate pe secții, au interacționat cu asistenții medicali și pacienții, ajungând să afirme la sfârșitul fiecărei zile că experiențele trăite au fost plăcute și interesante.

Felicitări elevilor Stoica Irina, Alin Hanțu (clasa I O – AMG), Bușilă Elena (clasa II H – AMG), Mihaela Tihan Despinoiu, Ciubotariu Mihaela (clasa III H – AMG) pentru implicare și dăruire.

Prof. Avram Mirela Marioara 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 249

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes