Oaspeții noștri ENM au vizitat astăzi Spitalul Clinic de Urgență Bagdasar-Arseni. Acolo au fost însoțiți de doamna director de îngrijiri care a venit special cu o zi mai devreme din concediu pentru a ne fi alături.

Turul spitalului a cuprins zece secții, cabinete de imagistică și blocul operator. Vizita reprezentanților Școlii Postliceale Sanitare ”Carol Davila” alături de oaspeții ENM a avut parte de o primire călduroasă, cu bucurie și demnitate, atât de către asistenții medicali, cât și de medici care au oferit informații detaliate și au răspuns întrebărilor adresate de către elevele din alte țări.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 323

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes