”Schimbul de experiență European Nursing Module se apropie de final. Joi, 20 octombrie, programul a inclus o vizită la Institutul Național de Boli Infecțioase „Prof. Dr. Matei Balș”. Studenții oaspeți: Arnau Boti, Carolina Rodenas, Estela Lopez, Tania Leon (Spania) și Aline Kostene (Belgia) au fost impresionați atât de complexitatea cazurilor prezentate pe secția Pediatrie, cât și de dotările materiale ale spitalului. Aceștia au fost însoțiți de prof. nursing Raluca Brad și prof. nursing Ionuț Lungu, asistent medical pe secția ATI Pediatrie – Institutul „Matei Balș”, relatează prof. nursing Raluca Brad.

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 223

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes