Marți, 10 octombrie 2017, studenții din Belgia, Elveția și Suedia, însoțiți de echipa școlii noastre, formată din prof. Gelu Costache și elevii: Robert Bazac și Ion Livițchi, au vizitat Spitalul Universitar de Urgență Elias.

 

„A fost foarte interesant deoarece am văzut diferite secții. Am aflat multe informații despre rolul și responsabilitățile asistentului medical. Mi-a plăcut foarte mult faptul că personalul medical și-a făcut timp pentru a răspunde întrebărilor noastre.” – Evelyne Schmocker (Elveția)

„Am aflat multe despre cum se intervine în situații de urgență. Îmi place foarte mult tot ce am văzut până acum. Este interesant să analizăm diferențele dintre sistemul de sănătate din România și cel din Suedia.” – Malin Kjellman Jerkner (Suedia)

„Azi a fost o zi interesantă. Comparând acest spital cu spitalele din Belgia, este aproape la fel. Abia așteptăm următoarea zi!” – Liselot Van den Broeck și Emma Van den Voorde (Belgia)

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 105

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes