Ieri, de ziua femeii, în data de 8 martie 2016, studenții oaspeți prin programul ENM la Școala Postliceală Sanitară ”Carol Davila”, respectiv: Sabrina Rosendhal, Ida Hekkinen, Sandra Carlen, Megan Fairbrothe si Abigale Langford, însoțiți de elevii școlii noastre – Alin Stanca II D și Mihai Constantin I O – calificarea de asistent general, sub coordonarea profesor de nursing Anca Mihai, au vizitat Spitalul Universitar de Urgență ”Elias” pe secțiile: ATI, UPU, Pediatrie, Sterilizare, Neurochirurgie și Cardiologie. Studentele din Anglia, Suedia și Danemarca au relatat, că azi au avut o zi plină de lucruri frumoase și noutăți, diferite de ceea ce au experimentat în țara lor de origine.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 196

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes