Studentele din Spania au vizitat joi, 10.03.2016, Spitalul Clinic de Urgență „Sf. Ioan” și Maternitatea Bucur. Au fost însoțite de prof. coordonator Raluca Brad și Codruța Tudor, Laviniu Vișan și Florinel Florescu,  elevii clasei III B – AMG, Elena Bușilă și Tania Mihaela Moraru, de la clasa I R – AMG. Secțiile vizitate au fost: ATI, Cardiologie și Nefrologie – Spitalul „Sf. Ioan”, Neonatologie și sala de nașteri de la Maternitatea Bucur. Au avut ocazia să comunice cu pacienții, au asistat la o naștere pe cale naturală și au primit informații bogate despre sistemul nostru de sănătate, în general. „A fost o dimineață foarte plină și interesantă! Cadrele medicale au fost foarte amabile și ne-au oferit toate explicatiile solicitate”, ne-au declarat la finalul zilei elevele aflate în vizită ENM la Școala Postliceală Sanitară ”Carol Davila”.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 205

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes