Prima săptămână la Spitalul Universitar de Urgenţă Elias pentru al doilea grup de studente din Spania, însoțite de elevul școlii noastre Alin Stanca, din anul II D – AMG, s-a desfășurat sub coordonarea Prof. Mihaela Iosif și Prof. Anca Mihai.

Elevii au continuat practica în Spitalul Elias vizitând următoarele secții: dermatologie, kinetoterapie și gimnastică recuperatorie, neurologie, pediatrie. Oaspeții și elevii noștri au beneficiat de explicații concrete, pe cazuri, de la specialiștii spitalului.

{gallery}stories/2016/incheieresaptamanaelias{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 900

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes