Activitatea de mobilitate in clinica privata Diaplasis Rehabilitation Center, Kalamata Greece, desfăşurat în cadrul programului de finanţare europeană Erasmus+ 2015-RO01-KA102-014460, Professional training for a Career in the European Healtcare Systema început luni 09.05.2016 cu prezentarea personalului, a tutorilor de stagiu și a clinicii. Am fost întâmpinați cu mare caldură și ne simțim ca acasă. Astăzi activitatea a continuat în cele două secții Neurologie și Ortopedie. Participanții s-au integrat în echipa medicală și au acordat îngrijiri sub îndrumarea și supravegherea tutorelui de practică. ”Există deja ceva special între noi… parcă o vrajă ne unește și ne face să fim una. Noi și ei… și ei cu noi, în limba filosofilor antici greci”, a declarat prof. Lidia Moise.

{gallery}stories/2016/20160509Kalamata{/gallery}

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 287

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes