Echipa de elevi şi profesori voluntari a şcolii noastre a prezentat şi efectuat demonstraţii în cazul unor măsuri de prim ajutor în cazul unei victime inconştiente, în cazul hemoragiilor, în caz de entorse/ luxatii/ fracturi şi metoda Heimlich. De asemenea, au fost purtate discuţii cu liceenii despre ce presupune o alimentaţie sănătoasă, metode de evaluare în kinetoterapie şi câteva metode de recuperare în cazul cifoscoliozei.

La activitate au fost prezenţi elevii claselor a XII-a din cadrul Colegiului Tehnic „Media”, insoţiţi de reprezentanţi ai cadrelor didactice şi ai conducerii colegiului.

Acţiunea  a fost desfăşurată de profesorii Şcolii Postliceale Sanitare „Carol Davila”: Mihai Anca, Costache Cristina, Cojocaru Marian si Csolti Andreea, care au coordonat o echipă de 5 elevi voluntari; Badulescu Liliana (Anul II F, AMG), Balas Octavian (Anul II F, AMG), Petre Georgian (Anul II F, AMG), Nica (Dragomir) Daniela (Anul II G, AMG) şi Costache Gelu (Anul I B, BFKT).

 {gallery}2014/proiectinvatatisaajutatinoiembrie{/gallery}

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 74

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes