Universitatea Hennalux din Belgia, membru al Modulului European de Nursing, partener al școlii noastre, în colaborare cu FINE Europe, Confederația Europeană a Educatorilor din domeniul nursingului, vă invită JOI – 16 decembrie, între orele 13.30-17.00, la webinarul cu tema: Crearea unei forțe de muncă competente pentru provocările globale din domeniul sănătății publice. Educația asistenților medicali – un rol cheie!

Evenimentul va avea loc pe platforma Teams și se adresează profesorilor de nursing, elevilor din școlile cu profil medical, profesioniștilor din domeniul Educației, managerilor.

Participarea este gratuită, iar înscrierea se face prin accesarea link-ului:    

https://fine-europe.eu/?p=2901&lang=en

și completarea datelor solicitate.

După înregistrare, participanții vor primi un link de conectare directă la webinar (recomandarea din partea organizatorilor este de a verifica și folderul SPAM).

Vă rugăm ca după înregistarea online și primirea e-mail-ului din partea FINE, să trimiteți un mesaj de confirmare coordonatorului de Proiecte internaționale al școlii noastre, prof. Alina Ioniță, la adresa: alina.ionita@scoalacdavila.ro.

Vă mulțumim și vă așteptăm!

 

prof. Alina Ioniță

Responsabil Relații și Proiecte internaționale

 

 

prof. Raluca Brad

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 191

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes