Vineri, 17 martie 2017, sediul Viitorului, sala A1, ora 13.00, Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” organizează evenimentul de diseminare a activităţii din cadrul Schimbului de Experienţă European Nursing Module ( ENM ), organizat în perioada 06 – 17 martie 2017.

Cei 13 studenţi din Spania, Norvegia şi Elveţia, pe care școala noastră i-a găzduit în această perioadă, ne vor prezenta impresiile şi observaţiilor lor din cadrul stagiilor clinice, dar şi experienţele culturale trăite în țara noastră. Vom afla cu această ocazie și informații despre sistemele de sănătate şi de educaţie ale țărilor din care provin.

Invităm la dialog pe toţi elevii anilor I, II şi III, de la toate calificările. Veți decoperi lucruri interesante și utile pentru dezvoltarea voastră personală și profesională.

Prof. Larisa Costin

Prof. Raluca Brad

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 94

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes