O echipă a Şcolii Postliceale Sanitare „Carol Davila” a susţinut activitatea de promovare la Liceul de Metrologie „Traian Vuia”. A fost prezentată oferta educaţională a școlii şi au avut loc discuţii libere cu elevii liceului. 

Echipa a fost formată din prof. Simona Radu și elevii: Luceta Cristea (clasa III F – AMG) și Mihai Stamate (clasa III H – AMG).

Liceenii au participat cu mare interes la activitate. Au fost curioși să afle ce perspective de viitor au dupa terminarea celor 3 ani de studiu și care sunt posibilitățile de angajare. Au fost foarte interesați de Tehnicile de prim-ajutor prezentate de elevii noștri.

Activitatea face parte din proiectul regional „Învăţaţi să ajutaţi” realizat împreună cu liceele partenere în vederea dezvoltării deprinderilor de viaţă sănătoasă, de prevenire a îmbolnăvirilor şi de acordare a primului ajutor în caz de accidente.

Gazdele noastre, profesori şi elevi, au apreciat în mod deosebit prezenţa noastră activă cu aport în educația pentru sănătate.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 219

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes