La Liceul Teoretic “Tudor Vladimirescu” a avut loc recent o activitate din cadrul Proiectului Regional “Învățați să ajutați!”. Echipa Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, formată din prof. Cristina Costache și elevii claselor I H AMG, III F AMG, au prezentat oferta educațională a școlii și tehnici de prim ajutor.

Liceenii s-au familiarizat cu activitatea unui asistent medical şi au avut posibilitatea să pună întrebări şi să afle mai multe informaţii despre această profesie pe care pot alege să o urmeze. Măsurile de prim ajutor prezentate au stârnit un real interes în rândurile elevilor, ei fiind interesați direct de implicarea în acordarea primului ajutor.

 

{gallery}stories/2016/20160421TudorVladimirescu{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 126

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes