Astăzi, 21  noiembrie 2016, elevii Colegiului Național „Emil Racoviță” au fost gazde  pentru echipa școlii noastre, formată  din prof. Cristina Costache, prof. Mircea Camburi și elevii: Marius  Dumitru și Adrian Ionel  Vișan (  III C – AMG ),  Lucetta Alexandra Cristea ( I H – AMG ), Codruța Radu, Ionela Languris și Korkmaz-Al-Zoabi Amal ( I C – AMG ).

 A fost prezentată ofertă educațională a școlii, dar și tehnici de acordare a primului ajutor în cazul victimei inconștiente, obstrucționării căilor aeriene, în cazul hemoragiilor, arsurilor, entorselor, luxațiilor și fracturilor .

 Elevii liceeni, prezenți în număr mare, s-au implicat în activitătile de prim ajutor, fiind foarte  interesați să afle tehnici și informații noi. 

prof. Cristina Costache

  {gallery}stories/2016/2211invatati{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 465

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes