Joi, 5.06.2014, profesorii ce predau modulul Sociologie generală și politici sociale au organizat Concursul „Învăţăm să cercetăm”, Ediția a II-a, prilejuind astfel elevilor Școlii Posticeale Sanitare „Carol Davila” posibilitatea de a pune în practică abilitățile de cercerare în domeniul Educației pentru Sănătate.

1„Această activitate a implicat elevii claselor Anului I AMG prin realizarea unui proiect de cercetare precum și întreaga Catedră de Științe Socio-Umane. Cadrele didactice au urmărit că echipele să exerseze împărțirea sarcinilor, colaborarea în vederea dezvoltării spiritului de echipă și respectarea criteriilor specifice Sociologiei”, ne spune prof Alina Grecu, coorodnatorul evenimentului.

 Juriul a deliberat și la finalul concursului a oferit premii. Locul al III-lea a fost ocupat de clasa I E AMG (Mihaela Zaharia și Gabriela Dan), locul al II-lea  a fost obținut de către clasă I L AMG (Florina Puiu, Lăcrămioară Popescu, Elena Neacșu, Maria Petre) iar locul I a fost desemnat clasei I C AMG (Ștefania Topa, Alina Sandu, Alexandra Bălan, Mădălina Oprea, Camenia Nită și Bogdan Dumitraşcu). Premiul de Excelenţă a fost obținut de clasă I K AMG (Estera Barbu, Ana Măria Beldie, Ramona Duca și Mihai Crețu) pentru realizarea unui proiect prezentat cu profesionalism, creativ și corect structurat.

 „Am muncit mult, ne-am certat, ne-am distrat, ne-am apropiat unul de celălalt. Am învățat un lucru important care mie personal îmi era străin și anume munca în echipă și am fost răsplătiți! Eu sunt foarte mândră de toți și mă bucur enorm” a spus exprimând concludent experiența activității Mădălina Oprea, membră a echipei câştigătoare a premiului I, din clasa I C AMG.

 {gallery}2014/invatamsacercetam{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 127

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes