CAMPANIA DE ADMITERE CONTINUĂ! Te așteptăm pentru Preînscriere / Înscriere! Vino ACUM și ocupă-ți locul!

Admiterea se face pe baza dosarului și a interviului.

De peste 32 de ani, Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” pregătește asistentul medical ca educator pentru sănătate, în spiritul valorilor fundamentale ale profesiei: dragostea pentru om, sănătate şi viață, respect pentru profesie, pasiune şi capacitate pentru muncă.

Asistentul medical este cel care rămâne lângă pacient cea mai mare parte din timpul petrecut de acesta în spital. Asistentul medical încurajează şi ocroteşte – este pregătit să se îngrijească de bolnavi. Ca asistent medical trebuie să arăţi căldură. E necesar să fii tolerant şi să dai dovadă de empatie. Pe lângă toate aceste calități, pregătirea teoretică și practică sunt fundamentale!

Te așteptăm alături de noi pentru a deveni un profesionist în domeniu!

Detalii despre preînscriere / înscriere: https://scoalacdavila.ro/admitere2022-2023

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 190

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes