În atenția candidaților înscriși la concursul de selecție a participanților la  PROIECTUL ERASMUS+, ACȚIUNEA CHEIE 1 – FORMARE PROFESIONALĂ (VET)

PROBA DE EVALUARE A COMPETENȚELOR LINGVISTICE (LIMBA ENGLEZĂ) din cadrul etapei de selecție a candidaților va avea loc după cum urmează:

MIERCURI, 25 IANUARIE 2023, ORELE 10.00 – 12.30

10.30 – 12.00 – Proba scrisă

12.00 – 12.30 – Proba orală

Accesul în sală la proba scrisă se va face începând cu ora 10.00, iar la proba orală începând cu ora 12.00, în ordine alfabetică. Lista finală a candidaților va fi afișată după încheierea perioadei de înscriere.

-În cazul elevilor care au depus la dosarul de înscriere o copie a atestatului de competențe lingvistice (Cambridge, IELTS, Certificat de competență lingvistică de la BAC, etc.) – acesta va fi echivalat cu nota maximă pentru proba de competențe lingvistice.

PROBA DE EVALUARE A COMPETENȚELOR DE UTILIZARE A CALCULATORULUI din cadrul etapei de selecție a candidaților va avea loc după cum urmează:

JOI, 26 IANUARIE 2023, ORELE 10.00 – 11.00,  sala A6, Corp A.

Accesul în sală se face începând cu ora 09.30.

-În cazul elevilor care au depus la dosarul de înscriere o copie a atestatului de competențe digitale sau de utilizare a calculatorului – acesta va fi echivalat cu nota maximă pentru proba de competențe de utilizare a calculatorului.

INTERVIUL PSIHOLOGIC din cadrul etapei de selecție a candidaților va avea loc după cum urmează:

JOI, 26 IANUARIE 2023, ORELE 11.00 – 12.45, sala A6, Corp A.

Accesul în sală pentru interviul psihologic se va face în ordine alfabetică.

Toate probele se desfășoară în sediul școlii din str. Viitorului. nr. 161-163, sector 2, București.