Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” organizează joi – 10 mai 2018, în Parcul Obor, între orele 10.00 – 18.00, activitatea de testare gratuită a valorilor tensiunii arteriale.

Activitatea marchează Ziua Mondială a Asistentului Medical, sărbatorită în fiecare an la data de 12 mai. De asemenea, prin organizarea acestui eveniment venim în folosul comunităţii prin promovarea Educaţiei pentru Sănătate şi oferirea unor servicii medicale gratuite: măsurarea tensiunii arteriale, indicaţii profilactice privind bolile cardiovasculare şi metabolice.

Elevii voluntari ai școlii noastre sunt însoțiți și coordonați de responsabilii activității, prof. Cristina Costache și prof. Anca Mihai, în misiunea nobilă de Educatori pentru sănătate. Coordonatorul activității este doamna director al Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, prof. Aurelia Șova.

Vă așteptăm!

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 145

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes