Echipele școlii noastre vă așteaptă până la ora 19.00 pentru a vă măsura gratuit valoarea glicemiei.

Elevii sunt coordonați de prof. Mirela Avram, prof. Anca Mihai, prof. Cristina Costache, prof. Natalia Chitic, prof. Daniela Vlădescu și prof. Gelu Costache.

Mulțumim doamnei director, prof. Aurelia Șova și doamnei director adjunct al Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, prof. Anca Grecu,  care sunt alături de echipele noastre.

 

Prof. Gelu Costache: „Acțiune de amploare a școlii noastre, unde emoțiile și entuziasmul elevilor, alături de profesorii lor, fac din această zi una specială. Aici și acum, în ochii și zâmbetele oamenilor, mulți conștientizează splendoarea profesiei pe care au ales-o.”

 

Vă reamintim că Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” și Compania Chimimportexport – Plurimex SRL organizează în zilele de 1 și 2 noiembrie, în Galeriile Comerciale ESPLANADA, Cora Pantelimon, un eveniment dedicat Zilei Mondiale a Diabetului.

 În acest an, Activitatea GlicoDay este parte a proiectului Caravana WELLION ce se defasoară, în perioada 01-16 noiembrie, în mai multe orașe din țară. Prin intermediul Caravanei WELLION vă puteți testa gratuit valoarea glicemiei. Acțiunea se va desfășura în intervalul orar 9.00 – 19.00.

De asemenea, pentru cei care solicită, se poate realiza și testarea  tensiunii arteriale.

 

 prof. Raluca BRAD

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 130

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes