Astazi, absolventii nostri din anul III AMF, Promotia 2012, ne-au reprezentat cu succes scoala la ultima si cea de-a treia proba a Examenului de Absolvire. Cele mai multe note au fost de 10! FELICITARI   si le uram sa fie de acum inainte cei mai buni educatori pentru sanatatea Romaniei si a Europei … cel putin!

"Am avut note bune si corecte, pentru ca am muncit" spune Angela Barbu de la Anul III A, prima pe lista la examenul de absolvire, cu 10 la sustinerea proiectului si media 9.97! "Simt o mare fericire si eliberare dupa o perioada lunga de emotii, de munca asidua. Acest sfarsit de an a fost foarte greu, cu examenul de simulare, teste, pregatirea pentru examen si a lucrarii.  Acum insa ma bucur enorm pentru rezultatele pe care le-am obtinut si eu si colegii mei si am reusit sa ne reprezentam cu onoare scoala la acest examen. Sunt mandra ca sunt absolventa a Scolii Sanitare Postliceale "Carol Davila si le sunt recunoscatoare profesorilor mei, care ne-au fost alaturi si ne-au indrumat", ne-a mai spus Angela!

Alina Gugu de la III A: "Am primit nota 10 pentru lucrarea de absolvire. Am avut-o ca indrumator pe doamna prof. Vasilescu si am lucrat mult la tema mea, inca din ianuarie. Suntem multumiti ca am reusit cu totii sa incheiem examenul de absolvire asa cum ne-am dorit. Am fost o clasa buna si eu zic ca notele au fost obtinute pe merit. Ii multumim dirigintei noastre, doamna Carmen Nicolescu, care a fost tot timpul langa noi si tuturor profesorilor nostri de la care am avut atat de multe de invatat".

Alina ne-a spus ca in perioada scolii a facut practica intr-un lant de farmacii si s-a angajat ca "beauty advisor" iar acum, dupa obtinerea diplomei de absolvire va profesa ca asistent medical. "Inainte de a veni aici la scoala lucram in productie, acum insa viata mea a capatat alt curs si sunt foarte fericita. Imi place mult ceea ce fac acum".

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 114

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes