Ziua internationala a asistentului medical_afisCu prilejul Zilei Internaţionale a Asistentului Medical, Catedra de Nursing a Şcolii Sanitare Postliceale “Carol Davila” va organiza MASA ROTUNDA cu tema:

SPRE  CUNOAŞTERE ŞI PRICEPERE – INSTRUIREA PRACTICĂ

 

Workshop-ul va avea loc pe data de 11 Mai 2012, în sala de festivităţi a şcolii, începând cu ora 10.00. In calitate de invitat special, Excelenta Sa, Doamna Libby Gitenstein, sotia Ambasadorului Statelor Unite ale Americii la Bucuresti şi colaborator al şcolii noastre, va  prezenta în deschiderea evenimentului câteva aspecte referitoare la pregătirea asistentului medical din străinătate.

Vor participa la eveniment doamna Carmen Mazilu, preşedintele Ordinului Asistentilor Medicali Generalisti, Moaşelor şi Asistenţilor Medicali din Romania, Filiala Bucureşti, precum şi directori de îngrijiri din spitale partenere de stat  şi particulare, precum şi reprezentanţi ai Inspectoratului Şcolar al Municipiului Bucureşti.

Descarca aici Programul evenimentului

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 86

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes