Liceul Teoretic „Dr. Mioara Mincu” lansează concursul pentru Premiile pentru Știință ELISA LEONIDA ZAMFIRESCU.

„Vă anunțăm lansarea unui proiect unic „PREMIILE PENTRU ȘTIINȚĂ ELISA LEONIDA ZAMFIRESCU” prin care, evidențiem educația ȘTIM (Știință, Tehnologie, Inginerie, Matematică) la nivelul municipiului Bucureşti şi la nivel national și ne propunem  să construim o comunitate științifică formată din profesori, părinți şi alți membri ai comunității.

Instituit în anul 1997 de către Dr. Mioara Mincu, fondatoarea Şcolii Postliceale Sanitare „Carol Davila”,  „Premiul Elisa Leonida Zamfirescu” s-a acordat pentru merite în domeniul ştiinței şi tehnicii unor personalități feminine.

Această inițiativă ne onorează şi suntem datori să o continuăm prin proiectul „Premiile pentru Știință ELISA LEONIDA ZAMFIRESCU” prin recunoasterea meritelor deosebite ale profesorilor care activează în domeniul științei.” (conform www.liceulmincu.ro)

În cadrul competiției Proiectului „Premiile pentru Știință ELISA LEONIDA ZAMFIRESCU” se vor acorda următoarele premii:

– „Premiul pentru Știință ELISA LEONIDA ZAMFIRESCU” – Fizică

– „Premiul pentru Știință ELISA LEONIDA ZAMFIRESCU” – Chimie

– „Premiul pentru Știință ELISA LEONIDA ZAMFIRESCU” – Biologie

– „Premiul pentru Știință ELISA LEONIDA ZAMFIRESCU” – Unitate de învӑțӑmȃnt publicӑ sau privatӑ din rețeaua Şcolilor Asociate UNESCO

Dacă ești un profesor pasionat de Științele Naturii sau vrei să recomanzi un profesor cu har și cu rezultate deosebite, nu întârzia să te înscrii la acest concurs pentru a câștiga unul dintre premiile oferite.

Detaliile despre înscriere le găsiți pe pagina dedicată acestui concurs PREMIILE ELZ ale site-ului Liceului Teoretic „Dr. Mioara Mincu”: www.liceulmincu.ro/premiile-elz

 

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 353

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes