Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” organizează marți – 5 aprilie și miercuri – 6 aprilie 2022, în Parcul Obor, între orele 10.00 – 18.00, activități de testare gratuită a valorilor tensiunii arteriale și glicemiei.

Prin organizarea acestor evenimente venim în folosul comunităţii prin promovarea Educaţiei pentru Sănătate şi oferirea unor servicii medicale gratuite: măsurarea tensiunii arteriale, testarea glicemiei și indicaţii profilactice privind bolile cardiovasculare şi metabolice.

Evenimentele similare, organizate de școala noastră, au avut un impact foarte mare în rândul cetățenilor care au beneficiat de aceste servicii gratuite.

Vă așteptăm cu mare drag! Prevenția salvează vieți!

 

AVEM EDUCAȚIA PENTRU SĂNĂTATE ÎN INIMĂ

ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” BUCUREȘTI

Str. Viitorului nr. 161-163, sector 2, București – tel / fax: +4021.610.70.68;

contact@scoalacdavila.rowww.scoalacdavila.ro

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 188

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes