• Dorești să schimbi vreun aspect al vieții tale?

• Ai obținut ce ți-ai propus până acum?

• Consideri că meriți mai mult?

• Vrei să te bucuri de o carieră sigură, de un loc de muncă stabil?

• Dacă știi că vrei mai mult și dorești să faci ceva pentru a obține ce meriți cu adevărat, vino alături de noi!

Alege cariera de asistent medical, cea mai căutată profesie din Europa! Vino să te înscrii, cu sau fără diplomă de Bacalaureat!

Ești elev în clasa a XII-a? Te așteptăm pentru a-ți asigura locul de acum!

Campania de Admitere în anul școlar 2020 – 2021 este în desfășurare!

În această perioadă, ca urmare a măsurilor impuse de starea de urgență, pentru participarea la interviul vocaṭional ṣi admiterea ȋn anul ṣcolar 2020-2021, Ṣcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” organizează preȋnscrierea online.

Se pot preȋnscrie online:

-elevii care sunt ȋn clasa a XII-a de liceu zi sau ȋn clasa a XIII-a liceu seral / frecvenṭă redusă;

-absolvenṭii de liceu, cu sau fără diplomă de bacalaureat.

Pentru mai multe informații, accesează link-ul:   https://scoalacdavila.ro/admitere2020/inscriere-online

Grăbește-te să îți ocupi locul! Până la 29 mai beneficiezi de REDUCERE de 500 ron la plata taxei școlare!

 

Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” din București este cea mai mare instituție de învățământ preuniversitar sanitar particular din România, care pregăteşte, încă din anul 1990, asistenţi medicali. Școala oferă trei calificări cu acreditare ARACIP:

– Asistent Medical Generalist

– Asistent Medical de Farmacie

– Asistent Medical de Balneofiziokinetoterapie și Recuperare        

Certificatul de Calificare Profesională Nivel 5, obținut la finalizarea studiilor, este RECUNOSCUT INTERNAȚIONAL.

 

Te așteptăm alături de noi!

Vei beneficia de:

TRADIȚIE DE 30 DE ANI – PRIMA școală postliceală sanitară din România

CALITATE recunoscută prin ACREDITAREA de către Ministerul Educaţiei Naționale prin O.M.E.C.T.S. nr. 3391 / 29.02.2012 și O.M.E.N.C.S. nr. 4422 / 04.07.2016 pentru cele TOATE cele 3 calificări profesionale

PERFORMANȚĂ – STAGIILE DE PRACTICĂ se desfășoară în cele mai cunoscute unități sanitare din sistemul de stat sau privat

EXPERIENȚĂ – prin PROIECTELE INTERNAȚIONALE derulate, elevii școlii au oportunitatea de a efectua stagii practice în spitale și clinici din toată Europa. Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing (încă din anul 1999), în cadrul căruia organizăm schimburi de experienţă împreună cu peste 30 de şcoli din Europa.

TRANSPARENȚĂTaxa școlară acoperă TOATE cheltuielile de școlarizare: cursuri teoretice, lecţii practice în sala de demonstraţie şi în laboratoare, stagii de practică în spitale, farmacii şi centre de recuperare conform calificării profesionale. NU EXISTĂ TAXE ASCUNSE!

ACCESIBILITATE – Sediul central al școlii se află la 5 minute de stația de metrou Obor, într-o zonă cu acces la diverse mijloace de transport.

BONUS: UNIFORMĂ, GEANTĂ ŞI RECHIZITE – GRATUIT – acestea sunt incluse în cuantumul taxei de şcolarizare, în fiecare an de studiu

 

Poți opta pentru:

cursuri de dimineață – între orele 8.00 – 14.00

cursuri după-amiază – între orele 15.00 – 21.00

În plus, vei obține:

BURSE OFERITE DE CĂTRE PARTENERII EDUCAȚIONALI, BURSE DE STUDIU, CONSILIERE PENTRU ANGAJARE ȘI LOCURI DE MUNCĂ ÎN ȚARĂ ȘI ÎN EUROPA, imediat după finalizarea studiilor, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.

Profesia de asistent medical îți asigură un loc de muncă sigur în Europa, cu salarii care încep de la 2.000 euro / lună. Astfel, taxele de școlarizare pentru cei 3 ani de studiu se recuperează foarte repede. Pentru elevii care aleg să lucreze în țară situația este foarte bună deoarece salariile asistenților medicali au crescut considerabil în ultimii ani.

ACUM a sosit momentul în care trebuie să hotărăști calea pe care vei merge mai departe. Dacă dorești să te pregătești pentru o calificare sau dorești o schimbare în carieră, e timpul să iei o decizie!

 

VREI ȘI MERIȚI MAI MULT! INVESTEȘTE ÎN TINE!

Alege să devii asistent medical!

Este o profesie de viitor – cea mai căutată din Europa!

ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” – BUCUREȘTI

Str. Viitorului nr. 161-163, sector 2, București – tel / fax: +4021.610.70.68;

contact@scoalacdavila.ro, www.scoalacdavila.ro

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 79

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes