În agenda de lucru ENM putem trece ca realizată cu succes activitatea care a avut drept scop vizitatea Spitalului  Clinic de Urgență prof. Dr. Bagdasar-Arseni.

Studenții din Olanda însoțiți de elevii Alina Cojocaru (I N), Mădălina Cotocoi, Ionuț Olteanu (I Q) și de prof. Mirela Avram au văzut și au luat cunoștință despre activitățile care se desfățoară în fiecare secție a spitalului, purtând discuții cu cadrele medicale întâlnite acolo. Elevii au fost entuziasmați că pot observa și chiar experimenta munca în atât de multe și variate unități medicale. Pe de altă parte, elevii noștri au avut astfel prilejul să discute și să înțeleagă, socializând cu studenții din Olanda, atât părțile bune, cât și cele mai puțin bune ale învățământului sanitar din alte țări.

{gallery}stories/2016/2005spitalulclinic{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 143

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes