20141011 141816Felicitari elevilor scolii noastre pentru serviciile de prim ajutor acordate liceenilor bucuresteni participanti la competitia sportiva organizata de Inspectoratul Sectorului 4, Bucuresti!

O echipa pregatita pentru mici interventii de prim ajutor in caz de accidente,a fost prezenta sambata,11.10.2014. intre orele 9.00 – 16,00 pe terenul de sport al Colegiului National Gheorghe Sincai Bucuresti,unde s-a desfasurat finala campionatului de fotbal al liceelor,organizat de Inspectoratul Scolar al sectorului 4. Parteneriatul incheiat cu ISMB include astfel de activitati pe parcursul anului scolar. Sub indrumarea prof. Violeta Zlota, si-au luat startul spre profesie un grup de elevi de anul I, care au reusit sa se pregateasca pentru aceasta activitate. Cazuistica a fost usoara dar bogata, 28 de elevi sportivi avand nevoie de ingrijiri acordate pe teren. Viitorii asistenti medicali au relationat cu elevii liceeni, au demonstrat deschidere pentru cunoastere si colaborare cu colegii mai mici,au participat activ, cu pricepere si curaj, la primele ingrijiri invatate.

Grupul SPS Carol Davila: Bratu Andreea, Constantin Carmen,  Jufă Paula, Sava Roxana, Duduianu Oana, Cristică Andreea, Haș Cristina, eleve ale clasei IG AMG.

 {gallery}2014/primulajutoroctombrie2014{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 101

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes