Luni, 20 martie 2017, doamna prof. Raluca Kiyak și elevii: Topor Alina, Negoț Alina (clasa I A – AMG) și Popa Scarlat Diana (clasa I E – AMG) au prezentat elevilor Liceului Tehnologic „Iordache Golescu” ( Găești – jud. Dâmbovița ) tehnici de prim ajutor, joc rebus pe teme medicale și concursul de întrebări de anatomie. Liceenii au primit premii consistente oferite de școala noastră.

Eleva Popa Scarlat Diana ne-a relatat despre această experiență: „Învățați să ajutați” este un proiect deosebit al Școlii „Carol Davila” și sunt mândră să fac parte din acesta. Tehnicile de prim ajutor sunt foarte importante și este de dorit să fie cunoscute de cât mai mulți oameni care să acționeze în situații de urgență. Vizita la Liceul Tehnologic „Iordache Golescu” din Găești a fost foarte plăcută. Am întâlnit liceeni dornici de a învăța să ajute și să cunoască lucruri noi. Am fost primiți cu entuziasm atât de către elevi, cât și de conducerea liceului. Consider că toți participanții la această întâlnire au dobândit cunoștințe noi, utile pentru evoluția lor personală.”

 

prof. Raluca Kiyak

prof. Raluca Brad

{mp4}1411{/mp4}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 350

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes