Miercuri, 14 martie 2018, elevii Liceului Teoretic Hyperion au fost gazde pentru echipa şcolii noastre, formată din prof. Cristina Costache, prof. Anca Mihai și elevii clasei II C – AMG: Ionela Languris, Anca Turceac, Cristina Chiva, Codruţa Radu și Cristian Mihăiescu (II A – AMG), fost elev al liceului.

A fost prezentată oferta educaţională a şcolii, profesia de asistent medical, educație și prevenție în bolile cardiovasculare, precum şi tehnici de acordare a primului ajutor ȋn cazul victimei inconştiente, ȋn cazul obstrucţionării căilor aeriene, ȋn cazul hemoragiilor şi arsurilor. Ca de fiecare dată, am fost primiți cu mare caldură și interes de elevii liceeni, care au fost interesaţi de informaţiile oferite și au participat cu entuziasm la activităţile de prim ajutor.

 

prof. Cristina Costache

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 316

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes