În cadrul Proiectului „Învățați să ajutați”, elevii claselor I D și I G AMG, coordonați de prof. Anca Mihai și prof. Alice Ragazan, au participat la „Târgul Ofertei Educaționale”, desfășurat în Parcul Tineretului.

O altă echipă a fost formată din prof. Elena Păduraru și elevele: Iulia Barbu (clasa III B AMF), Adelina Merișor (clasa IIIA AMF) și Elena Popa (clasa IIIA AMF).

 Pe parcursul desfășurării evenimentului, a fost prezentată oferta educațională a Școlii Postliceale sanitare „Carol Davila”, au avut loc discuții informaționale cu profesorii și elevii unităților de învățământ participante la târg. S-a remarcat interesul pentru activitățile desfășurate și proiectele internaționale derulate în cadrul școlii noastre.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 107

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes