O echipă a Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” a participat recent la o nouă activitate în parteneriat cu Liceul Teoretic Jean Monnet. Liceenii au avut ocazia să afle aspecte din viața medicală, să înțeleagă profesia de asistent medical, să cunoască importanța educației pentru sănătate. Aceştia au adresat întrebari şi au participat la discuții despre sănătate şi boală, despre prevenirea îmbolnăvirilor, despre terapii.

Echipa Carol Davila a avut prilejul de a prezenta oferta educațională. Aprecierea participării a decurs și din faptul că echipei noastre i s-a solicitat prelungirea parteneriatului şi în afara proiectului „Învățați să ajutați!”. Astfel ne bucurăm de impresia pozitivă în albumul activităților de promovare.

Coordonator: prof. Marilena Puşcaş

Participanți: prof. Violeta Zlota şi eleva Raluca Ghiță, anul IA

{gallery}stories/2016/JeanMonet{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 186

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes