Echipe de prim ajutor ale școlii noastre au fost din nou prezente în mijlocul sportivilor participanți la competițiile interșcolare.

Activitățile s-au desfășurat sub coordonarea doamnei prof. Anca Mihai și în conformitate cu Acordul de Parteneriat semnat de Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” și Inspectoratul Școlar București.

Joi, 7 martie 2024, la Clubul Școlar Sportiv nr. 6 s-a desfășurat competiția de fotbal – băieți. Au participat elevii voluntari: Anton Natalia Antonia și Tudor Elena Maria, de la clasa 3 C – AMG.  

Vineri, 8 martie 2024, activitatea a avut loc la Baza Sportivă Vitan. Echipa de asistență medicală a Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” a fost formată din: elevii voluntari – Marin Elena Raluca și Minea Del-Nevo Jasmine Alexandra de la clasa 2 C – AMG și Niculae Silvia Cristina – clasa 3 C – AMG.

Tot vineri, 8 martie 2024, a avut loc la Clubul Școlar Sportiv nr. 6 o altă competiție de fotbal – băieți. Au fost prezente: Ilie Carmen Georgiana și Lapteș Ionela – clasa 2 C – AMG.

Vineri, 15 martie 2024, la Baza Sportivă Vitan, echipa de elevi voluntari a fost formată din – Ion (Pavel) Anamaria și Anghel Romina.

Pentru aceste activități sportive, echipele noastre au asigurat îngrijire în mod voluntar, tuturor sportivilor care au suferit accidentări minore.

La sfârșitul competițiilor sportive, doamna prof. metodist Ecaterina Rontescu ne-a transmis acest frumos mesaj: „Vă mulțumesc cu recunoștință pentru suportul acordat! Sperăm să colaborăm și în anul școlar viitor. Elevii dumneavoastră sunt oameni frumoși și empatici. Felicitări!”

 

prof. Anca Mihai

prof. Raluca Brad

 

 

 

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 312

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes