Dana StancuAbsolventa a primei promotii de asistenti medicali ai Scolii Sanitare Postliceale „Carol Davila”, in anul 1993, Dana a acumulat o experienta de 17 ani in administratie inainte de a deveni colaborator al scolii in care s-a format. Timp de patru ani, dupa ce a nascut-o pe Maria Alexandra, fiica ei, a intrerupt activitatea profesionala pentru a se dedica in intregime responsabilitatilor de mama, iar din ianuarie 2009 a preluat functia de director administrativ al scolii. Planifica, conduce si coordoneaza serviciile administrative ale organizatiei, cu responsabilitati din ce in ce mai complexe, odata cu extinderea numarului de sedii ale scolii si ale numarului de elevi si ale colectivului profesoral.

Email: dana.stancu @ scoalacdavila.ro

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 337

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes