Un număr impresionant de elevi ai Liceului Teoretic „C. A. Rosetti” din Bucureşti au asistat luni, 27 martie 2017, la demonstrațiile susţinute de echipa de elevi voluntari din anii I i, I J , II F AMG și anul III B BFKT  ai Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, sub coordonarea profesorilor  Eugenia Petrescu  și Cristina Costache.        
Au fost prezentate oferta educațională a școlii, profesia de asistent medical precum și tehnici de acordare a primului ajutor în situaţii de urgentă.

Un mod foarte atrăgător de a cunoaşte mai îndeaproape profesia de asistent medical îl constituie demonstraţiile interactive de prim ajutor pe care echipele noastre de voluntari le realizează cu multă pasiune.

prof. Cristina Costache 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 129

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes