Vineri, 15 mai 2015, se încheie ultimul Schimb de experienţă din acest an al programului European Nursing Module – ENM.
Cele 4 studente din Belgia, Olanda şi Elveţia pe care şcoala noastră le-a găzduit pe o perioadă de două săptămâni, vor susţine în această zi prezentările sistemelor de sănătate ale ţărilor lor şi, de asemenea, îşi vor prezenta impresiile în urma experienţei trăite în România.

Vă invităm să participaţi la evenimentul ce va avea loc vineri, ora 13.30, sala A1, sediul Viitorului. Este o invitaţie la dialog cu oaspeţii noştri, atât pentru profesorii şcolii cât şi pentru elevii de anii I, II şi III, indiferent de calificarea pe care o urmează, din care cu toţii avem de descoperit multiplele valenţe ale unui astfel de schimb profesional şi cultural.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 168

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes