Joi, 16 mai 2019, se încheie ultimul Schimb de experienţă din acest an al programului European Nursing Module – ENM.

Cele 2 studente din Elveţia, pe care şcoala noastră le-a găzduit pe o perioadă de două săptămâni, vor susţine prezentarea sistemului de sănătate şi, de asemenea, vor prezenta impresiile în urma experienţei trăite în România.

Vă invităm să participaţi la evenimentul ce va avea loc joi, ora 12.00, sala A 3, sediul

Viitorului. Este o invitaţie la dialog cu oaspeţii noştri, atât pentru profesorii şcolii, cât şi pentru elevii din anii I, II şi III, indiferent de calificarea pe care o urmează, din care cu toţii avem de descoperit multiplele valenţe ale unui astfel de schimb profesional şi cultural.

Vă așteptăm!

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 82

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes