Vineri, 15.12.2017, echipa școlii noastre, formată din elevii clasei I C – AMG: Anghel Valentina, Peţu (Decu) Elena, Moise Gabriel, Giurea Cristina, Stanciu Elena, Ghiţă Andreea şi profesorii coordonatori  Costache Cristina şi Săndulescu Claudia, a fost primită cu căldură şi ospitalitate de către elevii şi conducerea Liceului Teoretic „Traian Lalescu” din Brăneşti.

A fost  prezentată oferta educaţională a  şcolii noastre, profesia de asistent medical, precum şi tehnici de acordare a primului ajutor, urmărite cu mare interes de liceenii şi profesorii prezenţi.

Eleva şcolii noastre, Peţu (Decu) Elena, a absolvit acest liceu şi a fost o reală plăcere pentru ea să se reîntâlnească cu domnul director Nicolae Dumitru – Dan şi  alte cadre didactice. A fost îmbrăţişată cu mult drag şi felicitată pentru profesia aleasă.

Liceenii s-au familiarizat cu activitatea unui asistent medical şi au avut posibilitatea să pună întrebări şi să afle mai multe informaţii despre această profesie foarte căutată pe piața muncii, iar măsurile de prim ajutor au stârnit un real interes în rândurile lor.

Prof. Cristina Costache

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 162

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes